Правда і міфи про засоби з SPF
Як правильно обирати і використовувати сонцезахисні продукти
Про необхідність застосування сонцезахисних засобів, здається, вже нікому розповідати не треба. Всі ми розуміємо, наскільки вони важливі для здоров’я, краси і молодості шкіри. І все одно, вибираючи і використовуючи засоби з SPF, нерідко робимо помилки. Виною тому поширені помилки і beauty-міфи. Ми вирішили розвінчати деякі з них.
1. В ТІНІ або в похмуру погоду МОЖНА НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ
Це міф! Насправді в тіні на шкіру потрапляє близько 50% ультрафіолетових променів, а через хмари проходить до 75%. Причому А-промені (викликають старіння і рак) практично не фільтруються. І якщо для того щоб обгоріти в похмуру погоду потрібно більше часу, то постаріти можна в ті ж терміни, що і на пекучому сонці. Висновок: в хмарну погоду можна лише трохи знизити ступінь сонячного захисту, але ніяк не відмовлятися від нього. Дерматологи ж вважають, що рівень SPF в засобах для обличчя не повинен опускатися нижче 15. Навіть якщо ви вже сильно засмагли. Це той мінімум, при якому можна уникнути появи зморшок.
2. Відвідування солярію ГОТУЄ ШКІРУ до прийняття СОНЯЧНИХ ВАНН
Це міф! Лампи соляріїв виробляють в 10 разів більше А-променів, ніж сонце опівдні в Єгипті. Крім того, меланін, що утворюється в солярії, дещо відрізняється від того, що виробляється при природному УФ-опроміненні. Це помітно навіть по відтінку. Тому шкірі все одно доведеться «починати все спочатку». А вам користуватися засобами з SPF. Не варто сподіватися і на автозагар, він не має нічого спільного з меланіном. Активна речовина цих препаратів вступає в реакцію з роговими клітинами шкіри, від чого вони набувають темний відтінок. Ніякого відношення до засмаги цей процес не має, і захист шкіри від цього не підвищується.
3. Якщо НАНЕСТИ ЗРАНКУ КРЕМ З ВИСОКИМ РІВНЕМ ЗАХИСТУ, МОЖНА ЛЕЖАТИ НА СОНЦІ СКІЛЬКИ ЗАВГОДГО
Це міф, хоча, дійсно, подібний висновок напрошується, коли читаєш визначення SPF – «фактор, що показує, у скільки разів збільшується самозахист шкіри». Остання ж у більшості з нас становить 10-15 хвилин (час, який можна провести на сонці без ризику обгоріти). Тому логічно припустити, що засіб з SPF 50 дозволить лежати на сонці більше 8 годин. Однак дерматологи стверджують, що немає такого крему, який би не пропускав жодного ультрафіолетового проміння. І в години найвищої сонячної активності (з 12 до 15) забезпечити повністю шкіру не може ніщо. А саме в цей час відбувається найінтенсивніше старіння і пошкодження ДНК-клітин. В цей час краще піти в тінь.
4. ВЛАСНИКИ смаглявої шкіри МОЖУТЬ КОРИСТУВАТИСЯ ПРОДУКТАМИ З найнижчими SPF ДО 10
Це правда. Але наносити обраний засіб потрібно заново кожні годину-дві. Низький SPF (ступінь захисту до 10) підходить тим, у кого смаглява шкіра, темне волосся, хто швидко темніє і ніколи не згорає на сонці. А всім іншим такий ступінь захисту можна використовувати, лише вже засмаглим. Середній SPF (від 15 до 25) – ідеальний вибір для тих, чий колір волосся варіює від темно-русявого до каштанового. Але шкіра досить світла, щоб обгоріти. Високий SPF (від 30 до 50) – стандартний захист, з якого потрібно починати людям зі світлим або рудим волоссям, а також світлою чутливою до сонця шкірою. Крім того, ці засоби повинні бути в арсеналі всіх, хто засмагає близько до екватора. Для захисту таких чутливих ділянок, як ніс, лоб, вуха, плечі, груди, стопи краще вибирати продукти з найвищим фактором SPF 50+.
5. ДЕННИЙ АБО ТОНАЛЬНИЙ КРЕМ З SPF МОЖЕ ЗАМІНИТИ СОНЦЕЗАХИСНИЙ
Це міф. Співвідношення і якість фільтрів в звичайних кремах або тональних основах не призначені для тривалого перебування на сонці. І націлені ці компоненти більше на боротьбу із фотостарінням. Від опіку не захистять. Препарати ж з сонячних серій здатні дати не тільки оптимальний захист, але і комфорт, так як в них входять інфрачервоні фільтри, що знижують перегрів.Крім того, сьогодні деякі з сонячних кремів хваляться складом, багатим вітамінами та іншими активними компонентами. Вони не тільки відмінно захищають обличчя, але і доглядають за шкірою, відновлюючи і омолоджуючи.
6. ОДЯГ – ІДЕАЛЬНИЙ ЗАСІБ ЗАХИСТУ ВІД СОНЦЯ
Це правда, але тільки якщо мова йде про спеціальний одяг від ультрафіолетового випромінювання з сучасних тканин. Зазвичай такі речі продають в спортивних магазинах, вони необхідні тим, хто займається бігом або ігровими видами на відкритих майданчиках. Звичайна ж футболка пропускає близько 70% ультрафіолетових променів А-спектра, що відповідає ступеню захисту від 3 до 4. Правда, В-випромінювання вона відображає на 80%. Висновок: обгоріти в одязі складно, а постаріти легко. А значить, наносьте захисний крем, навіть коли вирушаєте на екскурсію або по магазинах в жарких країнах.
7. ЗАЛИШКИ КРЕМІВ З МИНУЛОГО ЛІТА МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ І НАСТУПНОГО РОКУ
І так, і ні. Сучасні сонцезахисні фільтри знаходяться в робочому стані протягом року. Потім активність знижується. До того ж відкриті, напівпорожні тюбики – це ідеальний грунт для утворення бактерій, особливо, якщо засоби лежали на сонці. Тому завжди спочатку перевірте крем на запах і нанесіть на обмежену ділянку шкіри, щоб виключити роздратування. Пам’ятайте, що ступінь захисту таких засобів може бути вже не таким, як раніше. Тому наносьте його частіше, а краще купіть новий.
Інші статті
HYDRAFACIAL: Насичення вологою та омолодження шкіри
Краса та здоров'я завжди були актуальними темами, особливо в сучасному світі, де тренд на доглянуту шкіру без косметики набирає обертів. Недоліки шкіри, такі як розширені пори, нерівний тон, втрата вологості та зморшки, можуть суттєво впливати на наше самопочуття та настрій.
Читати всеВідновлення шкіри за допомогою біоревіталізації: як це працює?
З віком і впливом негативних чинників, шкіра може втрачати свою молодість і здоровий вигляд. На щастя, наука і медицина постійно прогресують, і одним з передових методів відновлення шкіри на сьогодні є біоревіталізація. У цій статті ми розглянемо, що таке біоревіталізація та як вона працює.
Читати все
Залишити коментар
На жаль, коментарів поки немає.